Chevrolet se ve jménu trendu pochlubil s novým SUV, které by se mělo stát dělicím prvkem mezi modelem Equinox a Traverse.

SUV inspirované Camarem

Zatímco v Evropě se Chevrolet příliš dobře neusadil, jeho domovský trh, tedy ten ve Spojených státech mu prospívá velmi dobře. Což dokládá i příchod dalšího modelu, který oprášil jméno Blazer, které kdysi Chevrolet již použil. Jedná se o pětidveřové SUV s uhrančivým pohledem.

Již při prvním pohledu na tuto novinku je jasné, z jakého modelu designéři při jeho navrhování vycházeli. Úzké světlomety a dravá maska jasně napovídají, že Camaro jim bylo inspirací skutečně velmi silnou. Maska je u SUV tak velká, že působí jako černá díra, která pohltí naprosto vše. Nejvíce dravá bude u verze RS, která dostane černě lakovanou masku a verze Premiere se zase bude moci pochlubit touto masku v chromovaném provedení.

 „Na cestě vypadá impozantně, zároveň však v srdci splňuje slib všestrannosti jako každé SUV a crossover od Chevroletu,“ říká výkonný ředitel designu Chevroletu John Cafaro.

Řidiči nic nechybí

Spolu s dravým exteriérem koresponduje také interiér vozu, který je velice zajímavý a nabízí celou řadu atraktivních detailů. Mezi ně patří kulaté výdechy ventilace nebo osmipalcová obrazovka infotainmentu, který si poradí i s funkcemi Apple CarPlay či Android Auto a chystá také Wi-Fi signál.

 

 

Interiér navíc bude možno různě variabilně pozměňovat a barevně si přizpůsobovat. Posádku bude mít vše potřebné jako například bezdrátové dobíjení, elektricky uzamykatelnou přihrádku nebo hned 6 USB portů.

Motorová nabídka novinky zaujme benzínovým čtyřválcem o objemu 2,5 litrů, který doplní 3,6litrový vidlicový šestiválec. Zatímco základ bude laděn na výkon 143 kW, V6 bude disponovat 227 kW. Oba motory budou spárovány s devítistupňovou automatickou převodovkou a k dispozici bude i pohon všech čtyř kol.