Už se nemůžete dočkat, až po dlouhé zimě znovu nastartujete svou motorku, která zatím jen odpočívá ve vaší garáži? Než se tak stane čili než opadnou mrazíky a na mnoha místech také sníh, měli byste sestavit itinerář míst, kam se vydat nebo která vidět. Protože Česká republika toho nabízí mnoho, co je z pohledu motorkářského velmi atraktivní. Jen si tedy pořiďte opěrky řidiče na chopper a také rampy přídavných světel, ať je jízda nejen spolehlivá, ale také maximálně komfortní.

Buchlovské skály plné pohádkových příběhů

Pro motorkáře jsou velmi atraktivní takzvané buchlovské skály. Jsou zde velmi atraktivní zatáčky, které však nejsou pro žádné začátečníky. Naopak spíše pro otřelé. Pokud se tudy budete vydávat, měli byste zavítat i na zdejší památky. Hrad Buchlov se tyčí na kopci a musíte k němu pěšky, dolů se však nachází zámek Buchlovice, který byl vystavěn pro tehdejší komtesu, jíž byla nahoře na hradě příliš velká zima.

Mimochodem, oba dva objekty si střihly jistou roli v řadě českých pohádek. Čili pokud je sledujete s nadšením, bude tato skutečnost dalším důvodem, proč se sem vydat.

Za přírodními krkonošskými krásami

Přemýšlíte nad tím, že se vydáte spíše do přírody? Motorka bude sice hlavním dopravním prostředkem, ale rádi byste se šli podívat někam i po svých? Krkonoše jsou ideální, protože nabízí mnoho možností čili závisí na vašich osobních preferencích.

Sněžka čili nejvyšší hora České republiky láká každoročně tisícovky turistů a vydat se na její vrchol můžete pomocí několika tras. Kromě Sněžky se můžete vydat i na zdejší Stezku korunami stromů nebo k některému ze zdejších vodopádů.

Vzhůru do středních Čech

Pokud však chcete vidět něco, co je pro Česko typické, vydejte se určitě do Prahy. I když pro motorkáře to zde nebude zrovna nejatraktivnější, pamětihodností je zde až až. Navíc říká se, že každý Čech by měl hlavní město naší republiky alespoň jednou navštívit.

Sdílejte
Předchozí článekMotocykly Jawa
Další článekŠetřit vodou je výhodné!