Lidský život je asi tím nejcennějším, co od rodičů dostanete. Snažíte se proto sebe sama chránit, pečovat o sebe, jak to jen jde. Ne vždycky. Často lidé se svým zdravím a potažmo životem hazardují, aniž by si možná uvědomili, co všechno jim hrozí. Nepřecházíte přes přechod, nerozhlédnete se dostatečně a může vás ve vteřině přehlédnout řidič, který zrovna projíždí. Samotnou kapitolou jsou pak všichni, kteří se pohybují v šeru nebo za tmy venku neoznačení a vstupují do vozovky, jdou po bocích silnice nebo jedou mimo cyklostezku. Stačí vteřina a vše může být úplně jinak.

Musíte být vidět

A to ne jen kvůli tomu, že si to přejí řidiči, vaše rodina a podobně, ale je to také povinnost, která je stanovena vyhláškou. Chodcům ukládá povinnost nosit reflexní prvky za snížené viditelnosti. Díky takovéto drobnosti, možná pro někoho zbytečnosti, je chodec pro řidiče auta viditelný až na desetkrát větší vzdálenost. V případě, že tedy vstoupíte do vozovky, bude mít řidič dostatek času zareagovat a vyhnout se tak nehodě, která může mít tragické následky. Reflexní prvky tedy jsou nepostradatelnou výbavou všech chodců a cyklistů, kteří se budou pohybovat venku za šera nebo úplné tmy či při snížené viditelnosti.

Co může být reflexní prvek?

Někdo si možná představí vesty, které jsou v neonových a křiklavých barvách. Ty opravdu nosit nemusíte. Mohou to být jednoduché pásky, které připevníte na tašku, kabelku nebo jako náramek na bundu. Jindy to mohou být čepice, které na sobě tyto prvky mají, někdy jde také o přívěšky na batohy, samotné reflexní batohy, samolepky nebo nášivky na bundy. Možností je celá řada a je tak na vás, co si pořídíte a co využijete. Díky těmto prvkům budete lépe viditelní a můžete zamezit nepříjemným nehodám.