Každý vůz si zaslouží být chráněn, a to jak před nezodpovědnými řidiči, kteří se denně prohání na silničních komunikacích, ale také si zaslouží být chráněn před námi samotnými, jelikož se také k vozu ne vždy chováme hezky a s úctou. Pokud patříte k lidem, kteří si koupili nový vůz, chcete, aby co nejdéle vypadal vůz jako nový. Snažíte se tedy jezdit opatrně, denně ho umýváte a leštíte, bohužel vaše plány může zmařit jedna žena, která při parkování až příliš zacouvá dozadu, a tím dojde k poškrábání laku. Naštěstí i této situaci jde předcházet.

Pokud patříte k řidičům, kteří se bojí o své auto, doporučujeme investovat do autodoplňků, které vůz ochrání před vším, co ho může ohrozit. Ochrání ho před škrábanci, které jsou způsobeny jiným vozidlem při parkování, také ho ochrání před oděrkami laku, k nimž často dochází při výstupu nebo naopak nástupu do automobilu. Mnohé škody také způsobuje například vylitá tekutina, která se nechtíc vylije při cestování, konkrétně při prudké zatáčce, ovšem i proti tomu bojují autodoplňky.

Autokoberce a vany do kufru proti vylitým tekutinám a těžkému nákladu

Mezi nejpraktičtější autodoplňky, které lze pořídit do jakéhokoli vozu (ať už máte vůz značky Kia nebo Renault), se řadí autokoberce, z nichž praktičtější jsou gumové autokoberce, které ochraňují podlahu vozu nejen před nečistotami, ale také před vodou či rozlitými tekutinami (textilní koberce mohou pod tíhou vody plesnivět a zapáchat).

Jestli velmi často převážíte ve svém kufru těžký a ostrý náklad, vybavte kufr vozu vanami do kufru, které nejen, že zajišťují stabilitu nákladu, ale také brání před poškozením, jež je způsobeno ostrým převáženým nákladem.

Lišty jsou nedílnou součástí vozu

Kromě zmiňovaných autodoplňků ve svém voze ocení řidiči také lišty na nárazník, které ochrání vůz zejména na parkovištích, a taky prahové lišty, jež chrání vůz před samotnými řidiči, a to při nástupu a výstupu z vozidla.