BMW pomalu ale jistě odhaluje nové SUV, které bude to nejlepším, co prozatím vytvořilo. Bude se jednat o BMW X7 s třílitrovým šestiválcem i 4,4 litrovým osmiválcem.

BMW na konci tohoto roku představí své prozatím největší SUV. Bude se jednat o model X7, který vychází ze stejnojmenného loňského konceptu, a které se nyní odhaluje na oficiálních špionážních fotografiích. Karoserie vozu je sice zakryta, ovšem některé detaily již jsou patrné a hlavně máme i dost informací o tomto vozu.

Motory

Především je zajímavá nabídka motorů, která bude vycházet ze sedmičkové řady s niž automobil sdílí platformu CLAR. Podobně jako sedmičková řada i X7 sází na třílitrové šestiválce a vrcholnou variantu bude představovat 4,4 litrový osmiválec z modelu M5. Ten bude k dispozici v příštím roce. Dvanáctiválec prozatím nebyl potvrzen.

Na své si přijdou i šetřivé a ekologické duše, protože k dispozici bude i Plig-in verze, která však vznikla především z důvodu snížení flotilních emisí. Ta bude kombinovat dvoulitrový čtyřválec s elektromotorem přímo v převodovce. Motoru budou jinak standardně dodávané s osmistupňovým automatem a také se sériově dodávaným pohonem všech čtyř kol.

Design

Jak již bylo řečeno, design vozu vychází z loňského konceptu X7 iPerformance, se kterým bude automobil sdílet hlavně masku s obřími předními ledvinkami, které jsou zde patrné i před notnou vrstvu maskovací folie. Hlavní světlomety budou poměrně úzké a zajímavostí je i víko zavazadelníku. To je rozdělené na dvě části, přičemž ta spodní bude fungovat i jako lavice.

Interiér

V interiéru nalezneme sedm míst k sezení, přičemž třetí řada bude přístupná pouze z elektricky posuvné druhé řady. K dispozici bude také vysoce luxusní varianta se šesti sedadly. Řidiči bude sekundovat 12,3 palců velká přístrojová deska a stejně velká dotyková obrazovka v palubní desce s tím nejnovějším multimediálním systémem. Stejně velká obrazovka bude i přímo před řidičem coby digitální přístrojový štít.