Životní prostředí a jeho ochrana očividně trápí také BMW. Německá automobilka nyní totiž přišla s novým řešením jak zlepšit kvalitu ovzduší ve velkých městech.

BMW hrozí

Problematika konvenčních vozů pomalu ale jistě padá na německá města a BMW se rozhodlo, že pomůže problém vyřešit. Majitelé plug-in hybridního vozu od této značky by mohly po zásahu do softwaru přijít o možnost používat spalovací motor svého vozu v centrech měst, tedy budou jezdit jen na elektřinu.

Automobilka navrhuje vypínat vozům motor automaticky. Hovořil o tom Klaus Fröhlich na autosalonu v L.A. Jediné co je k tomu zapotřebí je navigační systém a připojení vozu k internetu. BMW to myslí skutečně vážně.

Nezbytné opatření?

Fröhlich uvedl příklad BMW X5 v plug-in hybridní verzi, která je schopna ujet pouze na elektřinu až 80 kilometrů, což je podle BMW dostatečně dlouhá vzdálenost pro pojížďky v centech velkých měst. BMW svou novou technologii již odprezentovalo vedením některých z německých měst, které nejvíce bojují se znečištěným ovzduším a zvažují, že zakážou vjezd dieselovým vozům do měst úplně.

Myšlenka od BMW, pokud by se ukázala v praxi použitelnou, by mohla být časem aplikována i v dalších evropských městech jako je například Paříž, Londýn, Stuttgart a další. Krom toho by tuto technologii mohly převzít také další automobilky a vypínání motorů by mohlo být běžnou praxí.