Dospělí se často snaží chránit své děti. Radí jim, co všechno je dobré nedělat, kde se nesmí pohybovat, že se přes silnici přechází jen na přechodu, do cizích aut se nenastupuje, s cizími lidmi se nebaví. Bezpečí dětí je pro ně prioritou. Někdy však zapomínají na své vlastní bezpečí a tím se vystavují mnoha rizikům. A to nejen při chůzi nebo přecházení silnice.

Musíte být vidět

Dětem říkáte, že musí přecházet přes přechod, ale sami se tohoto pravidla nedržíte? Dětem musíte jít příkladem, a když je oblékáte do reflexních vest a sami si reflexní prvky nepořídíte, pak vyvstává mnoho otázek. A proč ty nemáš vestu a já ano? I dospělí se musí chránit a myslet na svou bezpečnost. Pomoci v tomto ohledu nemusí jen vesty, protože dospělí je asi úplně rádi nosit nebudou. Vyzkoušejte však sílu reflexních prvků. Mnohdy umí zachránit život.

Dospělí chodí do práce a vracejí se někdy pozdě večer domů. V takových případech už je venku opravdová tma a vy se snažíte vyhýbat autům, cyklistům a všemu dalšímu, co by mohlo ohrozit vaši bezpečnost. S pomocí právě těchto bezpečnostních prvků vás uvidí všichni řidiči, cyklisti i chodci. Při cestě do práce, z práce, do města nebo kamkoliv jinam už budete chráněni a víc v bezpečí.

Reflexní prvky pomáhají

Tyto prvky jsou pro chodce povinné a to od roku 2016. Pokud je nemáte, mohou hrozit pokuty. Novela má za cíl zvýšit bezpečnost chodců na silnicích, protože počet nehod vlivem špatné viditelnosti chodců je stále velmi vysoké. Jako reflexní prvky mohou posloužit reflexní návleky, reflexní nákupní tašky, baseballové čepice s reflexním prvkem, reflexní ponožky, ledvinky, reflexní pásky, magnetické klipy a spoustu dalšího. Vyberete si tak přesně to, co potřebujete a budete nosit. Každá vaše cesta za šera bude bezpečnější a to je to nejdůležitější!