Motorka představuje styl života. Pravděpodobně si ji nekoupí ten, komu vadí, když ho ofoukne vítr nebo na něho spadne více než pár kapek vody. Motorka značí volnost a svobodu. Je to podobné tomu, jako byste osedlali koně a vydali se v jeho sedle do dáli. A stejně jako na koně i na motorku potřebujete vhodné oblečení. Takové, ve kterém se budete cítit pohodlně. Dejte si však při jeho výběru pozor na chyby, kterých se motorkáři často dopouštějí.

Speciální moto oblečení není potřeba

Pravda je, že na motorku většinou neusednete v tom oblečení, ve kterém chodíte do práce nebo ve volném čase. Chce to něco speciálního. Oděv by měl být minimálně nepromokavý, protože nikdy nevíte, kdy vás z nebe polije voda proudem. A umíte si představit brázdit silnice v mokrém oblečení? Moc příjemné to určitě nebude. Váš motorkářský šatník by tedy měl obsahovat nepromokavé návleky na boty, pláštěnku, moto kalhoty či celý nepromokavý oblek.

Chrániče jsou zcela zbytečné

Myslet si, že jízda na motorce je bez nebezpečí a nic se vám na ni nemůže stát, může snad jen naiva. Ten, který přemýšlí, se řádně na jízdu na svém stroji připraví. To znamená, že bude mít na sobě i chrániče, jež mu v případě pádu na tvrdou silnici, mohou zachránit život. Oplatí se koupit chrániče kolen i loktů, chrániče krku a páteře, moto rukavice, případně ledvinové moto pásy.

Jízda s nezapnutou helmou

Někteří motorkáři jsou natolik odvážní, že svou moto helmu mají na hlavě nasazenou jen pro parádu. Jak jinak nazvat to, že ji ani pořádně nezapnou? Když budou při nehodě padat, je pravděpodobné, že helma jim z hlavy odlétne pryč. Ale pokud chtějí být dárci orgánů, tak směle do toho a helmu ať nechají rozepnutou.

Na co rukavice? Není přece zima

Je pravda, že na motorce se obvykle v zimním čase nejezdí. Přesto jsou moto rukavice nezbytným vybavením. Víte, že při pádu na motorce velmi často lámou křehké kosti na rukách? Motorkářské rukavice dokážou zpevnit klouby, dlaně i okolí zápěstí a ruce pak tolik netrpí.